Denně 9:00-16:00, Pá 9:00-16, So 8-10:30

MUMIO

14.07.2022

Co je mumio?

Více než tisíc let je mumio známé v orientálním lékařství. Jeho zázračné účinky popisoval i Aristoteles. Vždy se spojovalo s aurou slávy a legendami. Udrželo se dodnes v lidovém lékařství Střední Asie - v Íránu, Afghánistánu, Tibetu i Indii. Jeho vlastnosti, původ, fyziologické a léčivé účinky jsou v současnosti středobodem pozornosti nemálo odborníků. Zprávy o něm potom rychle pronikly i do novin a časopisů, kde vzbudily velkou pozornost veřejnosti.


Účinky na lidský organismus

O vysoce účinných vlastnostech mumia svědčí spisy orientální medicíny. Více než sedmdesát lékařských knih a traktátů obsahuje bohatý materiál o jeho širokém využití jako prostředku podporujícím regenerační procesy v různých tkáních lidského organismu. A to ve formě protizánětlivého, antitoxického a všeobecně podporujícího preparátu, který též působí na regeneraci snížené funkce periferních nervových vláken a receptorů v mozku.

Na základě mnoharočního experimentálního a chemického výzkumu bylo mumio oficiálně povolené jako všeobecný nespecifikovaný biostimulátor na různých klinikách. Každá z jeho složek má schopnost ovlivňovat zodpovědné procesy látkové výměny a urychlovat regeneraci různých tkání. Stimulační účinek se projevuje už na úrovni buňky. Má příznivý vliv i na průběh chorob z ozáření, ovlivňuje správné složení krve, kostní dřeni a sleziny. Více klinických průzkumů dokázalo, že jeho toxicita je velmi nízká, nevyvolává vznik novotvarů. Při dlouhodobé aplikaci nebyli zpozorované žádné nepříznivé účinky na srdce. Prokazatelně naopak zlepšuje elektrokardiografické ukazatele a stimuluje funkci srdečního svalu.

Při užívání mumia nejsou známé žádné kontraindikace. Když se někde objevily žaludeční nevolnosti, přípravek se jednoduše několik dní vynechal anebo se podávaly nižší dávky.

Na co je dobré mumio?

Všechny účinné látky jsou ve velmi dobře vstřebatelné formě. Mumio podporuje přirozenou obranyschopnost a je vhodné ho užívat zejména na podzim či jaře (v období snížené imunity). Patří mezi nejznámější adaptogeny - látky rostlinného původu, které pomáhají tělu lépe reagovat na stres a přispívají duševní vyrovnanosti.

Mumio dávka na 1 měsíc

Mumio (lidově též horská pryskyřice) je hutná, lepkavá hmota připomínající dehet, která se v orientální medicíně užívá více než 3000 let. Pro své mimořádné účinky bylo odnepaměti vysoce ceněno - patřilo dokonce k císařským darům a bylo dražší než zlato. Nalezištěm jsou hory v Asii, kde vytváří na stěnách a stropech jeskyň krápníky ve tvaru slz - i proto se mumiu říká "slzy skal" nebo "zázrak z Asie". Mumio Dr. Popova obsahuje 10 zásadních minerálů (např. vápník, draslík, hořčík), 26 stopových prvků (rubidium, cesium aj.) a další důležité aminokyseliny.

Hlavní vlastnosti:

  • přírodní multiviminerál ve formě tablet
  • obsahuje 10 minerálů, 26 stopových prvků a aminokyseliny
  • tradiční orientální surovina


Dávkování

1 tabletu denně užívat při jídle po dobu 1 měsíce. Po měsíční přestávce je možno kúru zopakovat.

Složení

Přečištěné mumio 100 %.

Upozornění

Mumio není vhodné pro děti, těhotné a kojící ženy. Neužívejte ho při individuální nesnášenlivosti mumia. Mumio není vhodné pro osoby trpící močovými kameny. Neslouží jako náhrada pestré stravy. Uchovejte na suchém a tmavém místě při pokojové teplotě. Ukládejte mimo dosahu dětí.
Mumio tablety jsou doplňkem stravy.